Kas yra statybinės atliekos?

Kodėl reikia rūšiuoti atliekas?
Kodėl reikia rūšiuoti atliekas?
5 vasario, 2022
Rodyti visus
Kas sudaro statybines atliekas

Kas yra statybinės atliekos

Statybinių šiukšlių išvežimas yra palyginti neseniai atsiradusi paslauga. Iš pavadinimo nesunku suprasti, kokios medžiagos yra išvežamos šios paslaugos metu, tačiau retas žmogus galėtų tiksliai įvardinti visą statybinių šiukšlių sąrašą. Tad šį kartą pasidomėsime, kokios medžiagos yra priskiriamos statybinėms šiukšlėms.
Mes užtikrinsim, kad statybinių atliekų išvežimas Klaipėdoje konteineriais bus atliekamas greitai ir profesionaliai.

Mediena
Medienos likučiai yra viena dažniausiai išvežamų medžiagų. Taip yra todėl, jog mediena gali būti naudojama tiek vidaus, tiek lauko apdailos darbams atlikti.

Stogo dangos
Kaip žinia, stogo dangos gali būti pačios įvairiausios: šiferis, skarda, čerpės, bituminės čerpės. Bet kuri stogo danga gali sudaryti statybines atliekas.

Plytelės
Plytelės – labai populiari statybose naudojama medžiaga: jos gali būti naudojamos tiek sienoms, tiek grindims klijuoti, puikiai dera bet kurioje patalpoje.

Betonas ir gelžbetonis
Didžioji dalis statomų pastatų yra pastatyti naudojant betoną arba gelžbetonį. Kalbant apie šias dvi medžiagas būtina paminėti, kad jos yra sunkiausios statybinės medžiagos, tad savaime suprantama, kad betono ar gelžbetonio šiukšlių išvežimas kainuoja brangiau.

Plastikas
Plastikas, kaip statybinė medžiaga ypač išpopuliarėjo paskutiniaisiais metais.

Popierius, tapetai
Jei yra atliekami remonto darbai, viena dažniausiai pasitaikinančių medžiagų tarp statybinių medžiagų yra įvairūs popieriai bei tapetai. Lyginant su kitomis statybinėmis medžiagomis, popierius sveria mažiausiai, tad popierinių šiukšlių išvežimas yra labai pigus.

Įvairios plėvelės
Tiek remonto, tiek statybos darbų neįmanoma vykdyti be įvairių plėvelių, tad būtent jas dažnai galima išvysti tarp statybinių atliekų. Kai ir popierius, įvairių tipų plėvelės sveria nedaug, tad šių šiukšlių išvežimas neturi aukštų įkainių.

Akmenys, žemė, žvyras, smėlis, plytų likučiai
Iš šių statybinių medžiagų taip pat gali susidaryti statybinės atliekos, tačiau reikia pastebėti, jog dauguma statybas ar remontus atliekančių žmonių, akmenų, žemės, žvyro ar smėlio likučių nėra linkę išmesti (paprastai šių statybinių medžiagų likučiai puikiai praverčia norint pagražinti sodą ar kiemą). Jei sugalvosite, kaip originaliai panaudoti statybines atliekas, šiukšlių išvežimas bus nebereikalingas.

Kaip matyti, statybinių šiukšlių sąrašas yra pakankamai ilgas (mediena, stiklas, betonas, gelžbetonis, plastikas, popierius, tapetai, įvairios plėvelės ir pan.), tad tam, kad šiukšlių išvežimas būtų vykdomas kokybiškai nepamirškite pasinaudoti mūsų paslaugomis.