Kodėl reikia rūšiuoti atliekas?

Kas sudaro statybines atliekas
Kas yra statybinės atliekos?
1 sausio, 2022
Atliekų rūšiavimas
Atliekų rūšiavimas
5 vasario, 2022

Ko gero, visi žinome, kad rūšiuojamos šiukšlės gali būti perdirbamos ir tokiu būdu tausojama ne tik aplinka, bet ir energija. Perdirbamos šiukšlės gali virsti naujomis, naudoti paruoštomis pakuotėmis, energija, taip galima tausoti gamtą ir mažinti sąvartynų kiekį.

Deja, bet vis dar maždaug pusė plastiko, kuris gali būti perdirbamas, atsiduria bendrųjų atliekų sąvartynuose. Neperdirbamos plastiko atliekos vis dar labai teršia vandenynus, taip kenkdamos ar net pražudydamos vandens gyvūnus. Iš vienos tonos plastiko galima pagaminti 120 tūkstančių lietuvių taip mėgiamų plastikinių maišelių, sutaupyti apie 800 kg naftos. Na, o jei plastikas, visgi, lieka neperdirbtas, jis gamtoje gal irti ir iki 500 metų…

Popierius yra trumpiausiai, apie 2-5 metus. Skamba neblogai, bet dar geriau skamba tai, kad perdirbus visus laikraščius būtų galima per metus išsaugoti net 250 milijonų medžių! O tai išties nemaža giria.
Viena iš ilgiausiai gamtoje yrančių medžiagų – stiklas, gali būti perdirbtas visu 100 procentų ir tai galima atlikti daugybę kartų! Deja, bet vis dar 10 procentų mūsų šalyje išmetamų atliekų sudaro perdirbamas stiklas…

Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų, kuomet yra reikalinga konteinerių nuoma yra statybos. Visai nesvarbu, kokios paskirties bus jūsų statomas pastatas (gyvenamasis namas ar visuomenei skirtas pastatas), baigus vykdyti statybas susidarys nemažas kiekis statybinių atliekų. Žinoma, kuo pastatas didesnis, tuo didesnis bus ir susidariusių statybinių atliekų kiekis.
Konteineriuservisas.lt – siūlo statybinių šiukšlių išvežimą Klaipėda ir Klaipėdos Apskrityje naudojant konteinerius, tai yra patogus būdas surinkti statybines šiukšles, statybinių medžiagų likučius ir kitas pramonines atliekas.